Atletiko "pregazio" Las Palmas u Madridu: Simeoneovi momci spremni idu na gostovanje Interu

17.02.2024 16:01
Fudbaleri Atletiko Madrida Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Fudbaleri Atletiko Madrida

Fudbaleri Atletika iz Madrida savladali su Las Palmas 5:0 (2:0) u 25. kolu španske La Lige. U centru pažnje su bili Markus Ljorente i Anhel Korea sa po dva pogotka.

Izabranici Čola Simeonea su veoma dobro otvorili meč na domaćem terenu. Već nakon 15. minuta je Markus Ljorente "načeo" rivala, a svega pet minuta kasnije je isti igrač ponovo tresao mrežu nakon asistencija Anhela Koree. Gosti su preuzeli inicijativu nakon toga, ali nisu uspeli da savladaju Jana Oblaka u prvom delu igre.

Ista slika je viđena i u drugih 45 minuta. Na samo startu drugog poluvremena, Anhel Korea se upisao u strelce. Iako je već tada bilo jasno da "jorgandžije" stižu do nova tri boda, a Argentinac je ponovo u 62. minutu postigao gol. Konačan rezultat je postao Memfis Depaj u 87. minutu.

Atletiko se sada nalazi na trećem mestu na tabeli i potpuno spremni čekaju duel sa Interom u osmini finala Lige šampiona. Las Palmas sa druge strane ostaje na devetoj poziciji.