21.10.2023 22:57
Grizman het-trikom srušio hrabru Seltu: Isključeni golman "inspirisao" Francuza iz Atletika Guliver images/AP Photo/Manu Fernandez, File

Antoan Grizman dao je četiri gola u devet kola aktuelne La Lige, a onda je za samo 90 minuta spakovao tri "komada" Selti na njenom terenu i praktično sam doneo sedmu ovosezonsku prvenstvenu pobedu Atletiku - 0:3 (0:1).

Možda bi meč imao drugačiji tok, pa i epilog, da golman Ivan Vilar nije posle "ispuštenog" centaršuta "navučen" na faul nad Moratom i možda prestrogo pokazani crveni karton u 25. minutu... nikada to nećemo saznati, ali zato je neupitno da je napadač madridskog velikana posebno inspirisan kada na drugoj strani terena vidi ekipu iz Viga.

Sa večerašnjim het-trikom skupio je 12 pogodaka u tim utakmicama, ovog puta snažnim udarcem iz penala (29), šutem uz desnu stativu posle naletanja na loptu u rivalovih 16 metara (64) i na asistenciju Moline niskim udarcem izbliza (70).

Mogle su "jorgandžije" još ubedljivije da slave, jer su stvorili dovoljno šansi za to, ali uprkos neravnopravnom odnosu snaga hrabri i ofanzivni domaćin nije više morao da kreće sa centra.

Atletiku se tako napumpalo samopouzdanjem pred novi nastup u Ligi šampiona, jer će već 25. oktobra imati posla sa Seltikom u Škotskoj, dok je Selta nanizala šest utakmica bez pobede u nacionalnoj ligi.