Sprint trka u Asenu pripala Frančesku Banjaji

29.06.2024 17:37
Frančesko Banjaja, aktuelni prvak Moto GP klase Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Frančesko Banjaja, aktuelni prvak Moto GP klase

Vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja pobednik je današnje sprint trke u Moto GP šampionatu uoči Velike nagrade Holandije.

Drugo mesto osvojio je vozač Pramak Dukatija Španac Horhe Martin, koji je za pobednikom kasnio nešto više od dve sekunde.

Treće mesto zauzeo je vozač Španac Aprilije Maverik Vinjales.Jedan od trojice glavnih kandidata za titulu, Mark Markez, još na početku trke padom je okončao sprint i tako ostao bez bodova u Asenu, ali će imati priliku da se iskupi u glavnoj trci koja je na programu sutra. Višestruki šampion Moto GP agresivno je ušao u jednu krivinu, posle čega je izgubio kontrolu nad motociklom i završio u šljunku.

Kada je u pitanju generalni plasman, prvo mesto i dalje drži Martin sa 180 bodova, dok je Banjaja drugi sa 165. Trka za Veliku nagradu Holandije u Asenu biće vožena sutra od 14 časova.

Inače, Banjaja je na svakom od treninga bio na prvom mestu, a sa pol-pozicije dočekuje i sutrašnju trku.