Vesti iz borilačkih veština

Ništa od borbe za zlato: Sara Ćirković poražena u polufinalu SP u boksu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

14.03.2025 15:13
Sara Ćirković FOTO TANJUG/DIMITRIJE NIKOLIĆ/ bs
Sara Ćirković

Srpska bokserka Sara Ćirković uprkos boljoj partiji poražna je u kategoriji do 54 kilograma od Vidad Bertal iz Maroka i nije uspela da se plasirala u finale Svetskog prvenstva u Nišu. Sudije su odigrale glavnu ulogu u ovom polufinalnom meču, a bilo je evidentno da je naša bokserka bila daleko bolja. 

Naša najbolja bokserka bila je dominantna u sve tri runde, tako da protivnica nije imala šansu ni da joj se približi. Zadavala je Sara Ćirković snažne udarce, a u prvoj rundi je bilo 3:2 za našu bokserku, a istim rezultatom je završena i druga. 

U trećoj rundi napala je Sara Ćirković rivalku, a onda joj je zadala nekoliko snažnih udaraca. Ipak, nije se predavala ni Marokanka, a sudije su to procenile da je upravo u toj trećoj rundi Marokanka bila bolja. Preglasvanjem, sudije su donele odluku u korist Vidad Bertal koja je i sama bila iznenađena ovom pobedom.  

Osvajačici zlatne medalje na Svetskom prvenstvu za žene u Nišu 2025. IBA (Međunarodna boks Asocijacija) uručiće 100.000 dolara, za srebro sledi nagrada od 50.000, bronza iznosi 25.000, dok je za četvrto mesto obezbeđeno 10.000 dolara.