
pre 19 minuta 17: 02
Diao "komirao" Leće: Komo overio opstanak u Seriji A
Leće poražen od Koma 0:3 (0:1) u 33. kolu Serije A.
Danko Lazović, ambasador Evropskog prvenstva za mlade koje će 2027. godine zajedno organizovati Srbija i Albanija, istakao je da je uveren da će organizacija EP biti na najvišem mogućem nivou.
Nekadaši igrač Partizana je pre 21 godine sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio mladu reprezentaciju do finala šampionata u Nemačkoj.
"Kao igrač, imao sam priliku da budem akter ovog takmičenja i srebrna medalja osvojena 2004. godine zauzima počasno mesto u mojoj riznici trofeja. Ovo je početak nove ere u kojoj će naši gradovi, stadioni i ljubav prema fudbalu biti u centru pažnje Evrope i sveta. Uveren sam da će organizacija turnira biti na najvišem mogućem nivou, uz gostoprimstvo koje je prepoznatljiv i neizostavan deo srpske kulture. Podrška UEFA i FS Albanije garantuju vrhunski užitak, a mi ćemo sa naše strane učiniti sve da svaki trenutak bude ispunjen energijom, strašću i nezaboravnim iskustvom", rekao je Lazović.
Saigrači iz reprezentacije Srbije sa Svetskog prvenstva u Južnoj Africi 2010. godine, Lazović i Aleksandar Kolarov, sad selektor "orlića", ponovo su u zajedničkoj misiji, ali u potpuno drugačijim ulogama.
"Aleksandar se prihvatio velikog izazova. Najlakše je biti fudbaler i razmišljati samo o terenu. Svi mi koji smo prošli mnogo toga u karijeri, imamo obavezu da stečeno iskustvo i znanje prenesemo na mlađe generacije. On se opredelio za selektorski posao, želim mu mnogo sreće i siguran sam da će sa svojim momcima spremno dočekati završni turnir 2027. godine. Prihvatio sam takođe odgovoran zadatak i postao član Radne grupe Partizana u vrlo specifičnim okolnostima, možda i najtežim u klupskoj istoriji. Važni su želja i ljubav prema fudbalu, sve drugo je lako".
Ideju čelnika FSS da postane ambasador Evropskog prvenstva Lazović je prihvatio bez mnogo razmišljanja.
"Bio sam član tri reprezentacije: Jugoslavije, SCG i Srbije. Ako se ne varam, rekorder sam po broju nastupa za mladu reprezentaciju i uvek sam ponosno slušao himnu i branio boje svoje zemlje. Ovo je jedno novo iskustvo i svakako jedno od najvećih priznanja u mojoj karijeri. Reprezentovati Srbiju kao ambasador tako važnog šampionata za mene su ogromna čast i privilegija".
Na kraju je Lazović poslao poruku mladim reprezentativcima koji će pokušati da naprave veliki uspeh za dve godine.
"Samo neka pogledaju imena igrača koji su bili akteri prethodnih šampionata za mlade reprezentacije. I šta su kasnije napravili u svojim karijerama. A pritom su prva generacija u istoriji srpskog fudbala koja će na Evropskom prvenstvu imati podršku svojih navijača. Zar im je potreban dodatni motiv?", zaključio je Lazović.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Kada su FIFA i organizatori objavili da će Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine prvi put biti održano u tri zemlje - Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku - to je predstavljeno kao trijumf regionalne saradnje i globalne vizije.
22.03.2025 14: 28
Poručio je Samardžić i da mora još uvek nije dobio poruku od trenera Atalante.
22.03.2025 13: 30
Revanš utakmica između Srbije i Austrije igra se sutra na najvećem srpskom stadionu "Rajko Mitić" sa početkom u 18.00 časova
21.03.2025 10: 10
Reprezentacija Srbije u nedelju 23. marta na najvećem srpskom stadionu "Rajko Mitić" dočekuje selekciju Austrije od 18.00 časova
20.03.2025 23: 08
Revanš utakmica između Srbije i Austrije igra se za tri dana u Beogradu na stadionu "Rajko Mitić" za početkom u 18.00 časova
YouTube
pre 10min
YouTube
pre 57min
pre 19 minuta 17: 02
Leće poražen od Koma 0:3 (0:1) u 33. kolu Serije A.
pre 1 sat 16: 00
Rajo Valjekano i "slepi miševi" odigrali 1:1 (1:0) u 32. kolu Primere La Lige.
pre 1 sat 15: 51
Akron vodio 2:0, Moskovljani slavili 3:2 iz penala u nadokadi.
pre 2 sata 14: 50
Nekadašnji fudbaler Arsenala svoje pozne dane provodi u Kardifu, a nakon što je njegov tim ostao bez šefa struke, uprava se odlučila da postavi Velšanina za privremenog trenera do kraja sezone.
Ostavite komentar